opis techniczny brudnopis, nie ma wolności bez odpowiedzialności
Blog > Komentarze do wpisu

Prawda na służbie

Najprawdziwsza prawda.

Proboszcz wyłudza od cywilnej gminy działkę za bezcen i sprzedaje ulubionemu biznesmenowi za wielokrotnie wyższą kwotę. Powstaje cenny biurowiec. Przed parafią staje nowe luksusowe Audi. Biskup obrzuca nieprzyjemnymi epitetami, tych, którym się handel ziemią nie podoba. Zaleca nienawiść do wszystkiego, co wymyka się spod kontroli jego kościoła. „Oni są źli, godni potępienia. My musimy ich zwalczać bezwzględnie, bo zdradzają nas, czyli słuszny naród polski, bo działają w złych zamiarach nie popierając naszych oczywistych interesów.  Dzięki Bogu po naszej stronie stoją politycy, którzy gotowi są wstać z kolan przed światem, leżąc plackiem przed nami…” Inny biskup z ambony ogłasza, że lud w formie osiłkowatych patriotów może poturbować artystów, którzy się biskupowi nie podobają.

Do czego potrzebny jest kapłanom ustawowy monopol na handel ziemią? Żeby bardziej uzależnić rolników od parafii?

Bez poparcia hierarchii kościelnej nie było by PiS-u przy władzy i antychrześcijańskiej "dobrej zmiany". Kapłani dla własnej prywaty odcinają kupony zaufania i autorytetu jakie kościół zgromadził przez wieki pozytywnej społecznej i narodowej działalności. Do kiedy wystarczy? 

Jak należy ocenić, zgodnie z chrystusową nauką, pogoń za pieniędzmi i stanowiskami ludzi, których podstawową kwalifikacją jest wyrażanie publiczne wiary w wybuch na prawym skrzydle i duża frekwencja w kościele?  Być może jednak syn Boży został już skorumpowany tronem polskim i uwierzył w smoleński zamach?, więc dla polskich prawdziwych chrześcijan nie ma sprawy. 

Normalnie z wysokim stanowiskiem związana jest duża odpowiedzialność, Najłatwiej jej uniknąć dysponując odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Nie ma jednak obaw. Budowa systemu Prawa i Sprawiedliwości dla swoich właśnie dobiega końca.

 

Święto Wielkanocne.

jak na złość, czci człowieka, który jest przeciwieństwem polsko-watykańskiego biskupa. Jezus Chrystus miał swoją prawdę, za którą był gotów umrzeć. I tak się stało, chociaż zrezygnował z przemocy. Wierzył, że prawdziwa prawda sama się przebije do
umysłów ludzkich. Prawdziwa prawda nie potrzebuje przemocy i fałszerstwa. Jezus Nienawiści, oszustwu, fałszowi i chciwości dla własnych korzyści przeciwstawiał miłość.

Każdy może sprawdzić we własnym sumieniu jak dalece od prawdy jest zdanie: Polski Kościół stoi tam, gdzie stali rzymianin Pilatus i żydowscy biblijni faryzeusze. Podejrzewam, że dla prawdziwego chrześcijanina nie powinno to stanowić problemu.

Chociaż  mam nadzieję, która zwyczajowa umiera ostatnia. Chrystus jako król polski wkurzy się.

W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki, i gołębie. (...) powypędzał wszystkich ze świątyni, także barany i woły (...) do tych, którzy sprzedawali gołębie rzekł "Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mojego ojca targowiska." (J.2 13-17) 

Skromnie przypominam, że chrześcijaństwo wywodzi się od Chrystusa. Wypadałoby, chociaż przy okazji świąt przypomnieć sobie o co wtedy, przed dwoma tysiącami lat.

 

Życzę wesołego jajka moim czytelnikom i pozostaję otwarty na teologiczne i inne pozbawione przemocy kontrargumenty.

sobota, 15 kwietnia 2017, danekstraszynski

Polecane wpisy

  • Na froncie, luty 2018

    Wiedza o negatywnym wpływieoligarchii kremlowskiej(nie mylić z narodem rosyjskim) na demokratyczne kraje powoli staje się "dobrem" oficjalnym, tak bardzo, że po

  • Kultura prawna

    Ustawa IPNu i co dalej Prezydent podpisał ustawę IPNu. Wolne media polski informują . Nie chcę znęcać się nad autorami karkołomnych analiz. Dziennikarze i polit

  • Spór z Israelem

    Powodem sporu z Israelem w sprawie obrony tzw. interesów polskich jest pospolity analfabetyzm aktualnych przedstawicieli państwa polskiego. Napisali ustawę po

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/04/16 13:57:22
ponieważ kontrargumentów nie posiadam, a do tego po prostu przestałam (oprócz oglądania "Ucha Prezesa") zwracać uwagę na polskie wieści i wiadomości, rzeknę tylko wzajemnie :)
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2017/04/18 05:11:16
-
2017/05/01 02:08:30
hallo magra, masz rację trzeba dbać o zdrowie psychiczne.
-
2017/05/01 02:13:54
robotnik, przepraszam, ale nie rozumiem Twojego komentarza.