opis techniczny brudnopis, nie ma wolności bez odpowiedzialności
Blog > Komentarze do wpisu

Służby tajne i specjalne

Demokratyczne służby tajne i specjalne zmierzają do likwidacji demokracji, ponieważ bez tych działań nie są w stanie demokrację obronić. Z tego powodu konieczne było zmuszenie do lądowania  w demokratycznym Wiedniu prezydenckiego samolotu, w celu poszukiwania bohatera, który nas o tych nowoczesnych metodach obrony (czyt. zwalczania) demokracji poinformował .

Media już w porannych programach i wydaniach czepiają się energicznie swoich narodowych polityków. Zupełnie niesprawiedliwie i niepotrzebnie. Oni po prostu o tym nie wiedzieli. Podobnie zresztą narodowe kontrwywiady, jeżeli zajmowały się tylko informacjami politycznymi i wojskowymi. Przecież cała afera dotyczy gospodarki, więc najwyżej jest to szpiegostwo gospodarcze. Nawet poszukiwany Edward Snowden nie jest szpiegiem, lecz byłym pracownikiem prywatnej firmy komputerowej, której udało się zdobyć rządowe zlecenie. Następny kontrakt może będzie z Iranu? Czyżby Rosja olała Snowdena, ponieważ już podpisuje kontrakt z jego byłym szefem? No cóż, porządne, skuteczne firmy działają międzynarodowo. 

A co będzie, kiedy przedsiębiorstwo  zbankrutuje? Syndyk sprzeda informacje kiedy, gdzie  z kim i jak idziemy do łóżka najhojniejszemu oferentowi? Wódz syryjski natomiast chętnie i dużo zapłaci za informacje o życiu, zwyczajach, nazwiskach i adresach wrogów ustroju. Giełda ucieszy się. Oczywiście można wierzyć, że rząd amerykański nie pozwoli na bankructwo TAKICH FIRM. Jak to zrobi? Wypłaci subwencje? Czy jest to zgodne z duchem czasu, czyli zasadami uczciwej konkurencji?

Możliwości techniczne stworzone przez inżynierów wyprodukowały w ostatnich latach dwa nowotwory:

-  pierwszy zamienił poważne banki w kasyna gry, gdzie wygrywają posiadacze znaczonych kart.

- drugi umożliwił różnym wywiadowcom zaglądanie nam do majtek, zgodnie z algorytmem, że każdy mężczyzna może okazać się gwałcicielem, ponieważ posiada odpowiednią aparaturę.

Parlamenty i rządy demokratycznych krajów zbliżają się skutecznie do ustanowienia międzynarodowego prawa bankowego jako lekarstwa przeciwko komórkom rakowym.  Te same organy są totalnie zagubione po informacjach Snowdena. Coś wiedziały, nie wiedziały, ale jeszcze idą na pasku służb. Pomimo tego jestem optymistą. To może trwać kilka lat, lecz tylko instytucje demokratycznie mogą znaleźć optymalne rozwiązania dla naszego bezpieczeństwa bez rozbierania i pomiarów każdego z nas. W przyszłości służby będą odwiedzały tylko te majtki, gdzie coś podejrzanego się dzieje. Natomiast nasza ciekawska sąsiadka nie znajdzie na smartfonie informacji o zawartości naszej bielizny, nawet za opłatą egzekwowaną rachunkiem telefonicznym.

Niemiecki rząd ogłosił nagle odmowę udzielenia azylu Snowdenowi. Opozycja jednak ogłosiła tą decyzję za nielegalną, oskarżyła rząd o złamanie prawa. Zaczęła zadawać „głupie” pytania w rodzaju:    Kto w Niemczech rządzi? Zagraniczni agenci? W ogóle opozycja głosami swoich najwyższych przedstawicieli uważa za niemiecki obowiązek udzielenie azylu Amerykaninowi. Leczenie choroby nowotworowej rozpoczęto.  

Wiadomo, że agencje wywiadowcze zakładają firmy dla zakamuflowania swojej działalalności. Jak to było z Google, Facebook, Apple, YouTube...?

 

środa, 03 lipca 2013, danekstraszynski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: